Απρ 28 2015

Επίσκεψη στα Δικαστήρια Ανηλίκων

Τη Δευτέρα 8-12-2014 πραγματοποιήθηκε επίσκεψη στο Δικαστικό Μέγαρο Αγρινίου με συνοδούς καθηγητές τους Βετσοπούλου Ελένη, Ζάγκα Θεόδωρο, Καρέτσου Σπυριδούλα, Πιπέρου Μαρία και Τσακατάνη Λαμπρινή.

Η επίσκεψη αυτή πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια του μαθήματος της Πολιτικής παιδείας, της Ερευνητικής εργασίας με θέμα « Σχολικός εκφοβισμός» και του Κοινωνικού Σχολείου.
Στα δικαστήρια μας υποδέχθηκε η Προϊσταμένη Υπηρεσίας Επιμελητών Ανηλίκων του Δικαστηρίου Ανηλίκων Αγρινίου κα. Ευτυχία Μανιάκη.

Στη συνέχεια επισκεφτήκαμε τη δικαστική αίθουσα όπου παρακολουθήσαμε μια πολύ ενδιαφέρουσα παρουσίαση αναφορικά με την ανήλικη παραβατικότητα από την κα. Ευτυχία Μανιάκη.